Hněvkovická přehrada

Přibližně 500m od kempu se nachází Hněvkovická přehrada. Byla vybudována jako vodní zdroj jaderné elektrárny Temelín. Dále je využívaná rybáři a k vodním sportům. Obklopuje ji opravdu nádherná příroda. Za slunečného počasí jsou z přehrady vidět obrovské ryby jak se vyhřívají pod hladinou. Nově sem začalo infocentrum JETE pořádat exkurze s výkladem. Návštěvu přehrady rozhodně doporučujeme.

 

Jaderná elektrárna Temelín

Jaderná elektrárna Temelín je elektrárna s největším instalovaným výkonem v Česku, jedna ze dvou jaderných elektráren u nás. Stojí v katastru obce Temelín, přibližně 4km od kempu. Infocentrum JETE nabízí zdarma exkurze, kde se pomocí počítačových animací dozvíte, jak taková jaderná elektrárna funguje. Oblíbenou částí exkurzí je virtuální prohlídka ReakTour ve speciálních brýlích. Určitě stojí za návštěvu.

 

Týn nad Vltavou

Asi 5km vzdálené městečko od kempu. Vede tam cyklostezka obklopená krásnou přírodou. Na sympatickém náměstí najdeme restaurace, cukrárny a malé obchůdky. Doporučujeme návštěvu Vltavotýnského muzea. Určitě vás okouzlí i výlety lodí na všechny směry, které můžete absolvovat s Vltavotýnskou lodní společností, ale můžete využít i soukromé vyjížďky lodí či motorovým člunem (Info na recepci kempu).

Velkým zážitkem je historické muzeum Pořežany, ve kterém uvidíte neuvěřitelnou sbírku starých aut, motorek, zemědělských strojů, autíček a mnoho dalších. V muzeu Vás uvítá přímo majitel, který muzeum s láskou léta budoval.

Kousíček od kempu je nově otevřené Muzeum mlýn Hněvkovice. V muzeu provádí přímo majitelé, kteří muzeum vybudovali a jejichž rodina mlýn od pradávna vlastnila. Jejich výklad je nezapomenutelný, jelikož vypráví detaily, příhody a zkušenosti z vlastní historie. Hned vedle muzea je jez a krásná příroda. Určitě stojí za to zde strávit nějaký čas. Dá se tu také dobře vykoupat.

 

Hluboká nad Vltavou

Za návštěvu určitě stojí město Hluboká na Vltavou s krásným zámkem Hluboká, kde se natáčela pohádka Pyšná princezna. U zámku je také rozlehlá zámecká zahrada, ideální pro procházku. Kousek za Hlubokou doporučujeme navštívit Zoo Hluboká. Jedná se o malou a velice příjemnou zoologickou zahradu s možností vyjížděk lodí po rybníce. Milovníkům adrenalinových sportů doporučíme zábavní park, který se nachází hned vedle hřiště.

 

Bechyně

Asi 15km od kempu leží městečko Bechyně. Jedná se o krásné město plného kulturně historických památek obklopeného lesy a řekou. Za návštěvu stojí zámek a zámecká zahrada s muzeem Vladimíra Preclíka, malou stylovou kavárničkou a několika voliérami s pestrobarevnými papoušky. Kousek od zámku najdete krásnou klášterní zahradu s výhledem na bechyňský most Duha, unikátní železobetonový most přes řeku Lužnici, po kterém první elektrifikovaná trať vybudovaná Františkem Křižíkem.

Když sejdete po dlouhých historických schodech pod zámek do Zářečí uvidíte nezapomenutelnou přírodní scenérii. Kousek za Bechyní je Židova strouha kam stojí za to se projít příjemnou procházkou. Toto místo je vyhledávané skalními lezci. Dětem doporučíme navštívit Skřítkov. Malé postavičky vyrábí šikovná rodačka z Bechyně a určitě stojí za návštěvu.

 

Tábor

Milovníkům sladkých dobrot doporučujeme návštěvu Muzea čokolády v městě Tábor. Tábor má i krásné historické centrum, kde můžete navštívit věž, táborské podzemí, kostel a spoustu dalších krásných míst. Kousek od náměstí je muzeum lega.